15. oktoobril avati Rae Kunsti Platsil Tallinn Art Space’i poolt kureeritud näitus “Vabadus 21. sajandil”. Et Tallinn Art Space’i eestvedaja Jaak Visnap on keskmisest loomeinimesest aktiivsem müügimees, siis võttis ta Rae Kunsti Platsil avatava näituse eel isiklikult ühendust ka kohalike ettevõtjatega ning utsitas neid kindlasti näituse avamisele tulema. Jaagu töö kandis vilja ning seltskond Rae ettevõtjaid tuligi näituse avamisest osa saama – vähe sellest – nad ostsid selle näituse ära.

See tähendab, et kõik näituse “Vabadus 21. sajandil” moodustavad 21 tööd, mille hulgas on esindatud selliste eesti kunstnike nagu Raul Meele, Marko Mäetamme, Kiwa, Laurentsiuse, Jaak Visnapi, Urmas Viigi, Navitrolla, Kadri Alesmaa, Jüri Arraku, Leonhard Lapini, Hardi Volmeri, Kadri Kangilaski, Evi Tihemetsa, Peeter Alliku, Jaan Toomiku, Ivar Kaasiku, Liisa Kruusmägi, Tarrvi Laamanni, August Künnapu, Maarit Murka ja Priit Pärna looming, kuuluvad nüüd Kristo Peernale, Rando Ottelile ja Veigo Gutmannile. Mõistagi on sellise litomapi (niimoodi nimetatakse litograafiliste tööde kogumikku) omandamine investeering, sest kunstiteoste väärtus on ajas kaheldamatult kasvav.

Oluline aspekt antud tehingu juures on aga hoopis see, et kõnealune seltskond ettevõtjaid on otsustanud oma investeeringut jagada ka vallarahvaga.

Näitus „Vabadus 21. sajandil“ on Rae Kunsti Platsi galerii-seintel kuni 15. novembrini, kuid alates jaanuarikuust läheb see ringlema Rae valla haridusasutustesse. Esimene peatuspaik, kus kõik huvilised Eesti nimekaimate kunstnike loominguga tutvuda saavad, on Jüri Gümnaasium.

Uudis ilmus väljaandes Rae Sõnumid 29.10.2018